Mitvo daje drugaciji prevod ovog ajeta od Karkauta ,mjesto 'zvijezda' uzima plenete, što više odgovara interpretaciji 'nebeskih objekata'.
12:4 Jedanaest planeta. Sastojeci se od Sunca, devet poznatih planeta, 67 satelita (mjeseci), miliona asteroida i milijardi kometa, naš Suncev sistem je oaza svjetla, toplote i života.
Unutrašnji Suncev sistem sastoji se od Sunca, Merkura, Venere, Zemlje i Marsa.
Planete vanjskog Suncevog sistema su: Jupiter, Saturn, Uran, Neptun i Pluton.
“Kad rece Jusuf ocu svom: ’O oce moj! Uistinu sam ja vidio jedanaest planeta i Sunce i Mjesec. Vidio sam ih sebi potcinjene.” (Kur’an, 12:4)
Šta je sa desetom i jedanaestom planetom?
Astronomi su pronašli nagovještaj masivnog, dalekog, još nevidenog objekta na ivici Suncevog sistema - možda deseti planet - koji izgleda da otiskuje komete prema unutrašnjem Suncevom sistemu iz orbite udaljene tri triliona milja.
Dva tima ucenjaka - jedan iz Engleske, a drugi sa Univerziteta Lafajet u Luizijani - nezavisno su došli do ovakvog zakljucka, zasnovanog na jako elipticnim orbitama tzv. dugoperiodicnih kometa, koje poticu od ledenog oblaka krhotina daleko, daleko iza Plutona.
Procjenjuje se da bi taj planet mogao imati masu izmedu jednoga i deset Jupitera. Kako on orbitira, gravitaciono djelovanje remeti ledene krhotine vanjskog Suncevog sistema, prouzrokujuci da se neke od njih zalete prema Suncu kao komete.
Još niko nije direktno vidio deseti planet. Ono što iznenaduje jeste da postojeci planet orbitira na udaljenosti tri triliona milja - pola svjetlosne godine od Sunca. Nama najbliža zvijezda je daleko 4 svjetlosne godine.
Na tako velikoj udaljenosti deseti planet je previše nejasan da bi se vidio sadašnjim teleskopima, mada za to postoji nada. Naredna generacija infra-crvenih teleskopa ce možda moci da ga registruje.